OK-TOURS 2018 - kolonie i obozy letnie, nad morzem, obozy zagraniczne, młodzieżowe, dla dzieci
PYTANIA? DZWOŃ!
(+48) 56 652 12 57
Program:

Rejs żeglarski szkoleniowy 14-18 lat

PROGRAM RAMOWY REJSU:

DZIEŃ 1 Wyjazd autokaru, zgodnie z rozkładem jazdy, przyjazd do OW MAZURY w Krzyżach w godzinach 14:00 – 21:00, przejazd do portu w Ruciane
Nida - podział uczestników na wachty, zaokrętowanie na jachtach (w grupach wiekowych), omówienie zasad bezpieczeństwa podczas cumowania/postoju jachtu
w porcie - ognisko integracyjne połączone z kolacją

DZIEŃ 2-9 w trakcie rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich odbywa się szkolenie praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego prowadzone według programu Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończone egzaminem – zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministra Sportu i Turystyki.
Wymagania egzaminacyjne: ukończone 14 lat; wniesienie opłaty: 125 zł opłata egzaminacyjna + 25 zł patent; ważna legitymacja szkolna.
Wymagane dokumenty do wydania patentu żeglarza jachtowego;zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm; zaświadczenie o zdaniu egzaminu – wzór określa załącznik nr 3
do Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 09.04.2013 w sprawie uprawiania turystyki wodnej, pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych
na uprawianie turystyki wodnej w przypadku osoby niepełnoletniej (wystarczy prawidłowe wypełnienie Karty Kwalifikacyjnej Uczestnika)

DZIEŃ 10 Chrzest żeglarski – pasowanie na żeglarza przez Neptuna władcę mórz i oceanów. Dla każdego uczestnika dyplom z żeglarskim imieniem
DZIEŃ 11 Klar na jachtach, wyokrętowanie uczestników. Wyjazd autokarami po śniadaniu, powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy. Obowiązkowy odbiór dzieci i młodzieży przez Rodziców lub osoby upoważnione.

Cena zawiera:

- wszystkie zajęcia programowe (oprócz kosztów egzaminacyjnych na Rejsie Szkoleniowym)
- 10 noclegów na jachtach
- suchy prowiant na drogę powrotną
- dodatkowe ubezpieczenie NNW
- opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i wychowawczej
- opiekę ratownika
- pamiątkowe gadżety

Cena nie zawiera:

- transportu (autokary lub busy z klimatyzacja) szczegóły - rozkład jazdy
- prowiantu w drodze na wakacje
- opłaty za prysznice i WC w portach lub na przystaniach ok. 100-150 zł
- obowiązkowej składki 180 zł do kasy jachtowej w dniu przyjazdu przeznaczonej na wyżywienie 3 x dziennie (prowiantowanie i przygotowywanie posiłków to zadanie załogi pod nadzorem Skipper'a)
oraz opłaty portowe

Uwagi dodatkowe

MATERIAŁY SZKOLENIOWE
https://www.zeglarstwo.waw.pl/testy.htm

DOJAZD WŁASNY
W przypadku dojazdu własnego do O. W. MAZURY prosimy o przywożenie uczestników od godz. 14;00 pierwszego dnia obozu/kolonii i odbiór najpóźniej do godz. 14;00 w dniu wyjazdu.

UWAGA - na rejs nie należy zabierać twardych walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię jachtu. Wskazane jest, aby zabrać worek żeglarski, miękką torbę lub ewentualnie plecak bez stelażu. Po jachcie nie wolno się poruszać w obuwiu typu glany lub szpilki!!!

Niezbędne oraz zalecane wyposażenie uczestnika rejsu

- śpiwór, poduszka

- piżama lub dres do spania

- kurtka, polar, dwa, trzy ciepłe swetry

- dwie, trzy pary spodni

- ciepła bielizna

- czapki, chustka (zimowa i przeciwsłoneczna)

- okulary przeciwsłoneczne, okulary korekcyjne

- ubranie na upały (T-shirty, krótkie spodenki)

- sztormiak/ubranie przeciwdeszczowe (kurtka i spodnie)

- obuwie trzymające piętę, najlepiej z zakrytymi palcami (trampki, adidasy, kalosze, sandały z rzepami – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej, jasnej podeszwie)

- przybory toaletowe (kosmetyki, dwa ręczniki – kąpielowy i mniejszy, klapki pod prysznic)

- krem z filtrem UV

- dokumenty (dowód tożsamości lub legitymacja szkolna, Karta Kwalifikacyjna Uczestnika Obozu)

- podręcznik żeglarski, materiały piśmienne (notanik, długopis, ołówek, mazaki, itp.)

- latarka

- rękawiczki żeglarskie

- śpiewnik

- gitara lub inny instrument, na którym grasz

- tel. komórkowy + pokrowiec wodoodporny (Aquapack)

- aparat fotograficzny

- kieszonkowe

Rejsy żeglarskie to obozy podczas których mieszkamy na jachtach i żeglujemy po Wielkich Jeziorach Mazurskich: Śniardwy, Niegocin, Mamry, Tałty, Mikołajskie, Bełdany. Trasy rejsów uzależnione są w dużej mierze od warunków atmosferycznych, jednakże przy sprzyjających okolicznościach przybijemy do Sztynortu, Węgorzewa, Mikołajek, Rynu, Giżycka i innych. Odwiedzimy również urokliwe, mało uczęszczane akweny.

UWAGA – ZARAŻAMY PASJĄ ŻEGLARSTWA NA CAŁE ŻYCIE!

Na każdym jachcie okrętujemy załogę i SKIPPER'a – Instruktora Żeglarstwa. Nasza kadra posiada stosowne uprawnienia żeglarskie, doświadczenie oraz uprawnienia wychowawcy. Instruktor podczas całego rejsu czuwa nad bezpieczeństwem swojej załogi, przekazując jednocześnie wiedzę i umiejętności niezbędne do doskonalenia trudnej sztuki żeglarstwa.

Wyżywienie w czasie rejsu (3 x dziennie) przygotowywane jest na jachtach przez załogę pod nadzorem Skipper'a. Każdy jacht wyposażony jest w KAMBUZ (segment kuchenny).
W każdym rejsie uczestniczy ratownik WOPR.

Realizowany na bezpiecznych i komfortowych jachtach klasy TWISTER 26. Wszystkie nasze jachty posiadają bogate i komfortowe wyposażenie. Uczestnictwo w tym rejsie umożliwia zdobycie patentu żeglarza jachtowego. Patent ten uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń. Natomiast na morzu do 2 Mm od brzegu pozwala żeglować jachtami o długości do 12 m.

Oferta również dla osób, które pierwszy raz wsiądą na jacht.
Żeglarski Rejs Szkoleniowy, to sposób na przeżycie wspaniałej przygody, pełen atrakcji letni wypoczynek, w czasie którego, poza sztuką żeglowania, uczestnicy
poznają zasady żeglarskiej etykiety, uczą się zdroworozsądkowej samodzielności, koleżeństwa, pracy i funkcjonowania w grupie.
Nasi Klienci otrzymają dostęp do platformy e-learningowej i materiałów szkoleniowych z którymi trzeba się zapoznać rozwiązując testy, przed obozem.
Dzięki temu uczestnicy nie tracą czasu na naukę teorii w czasie rejsu, a tylko ją utrwalają. W czasie rejsu kładziemy bardzo duży nacisk na zajęcia praktyczne.

Atrakcje
Turnus Cena aktualna Dostępne miejsca
Miejscowość Miejsce Godzina odjazdu Dopłata
- wyjazd następnego dnia
75