OK-TOURS 2018 - kolonie i obozy letnie, nad morzem, obozy zagraniczne, młodzieżowe, dla dzieci
PYTANIA? DZWOŃ!
(+48) 56 652 12 57
Program:

GRECJA Paralia Korinos 13-18 lat

DZIEŃ 1 wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy (obowiązkowo paszport lub dowód osobisty!).

DZIEŃ 2 wyjazd z kraju po rozdzieleniu kierunków: Bułgaria i Grecja w bazie przesiadkowej w Pszczynie. Przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię

DZIEŃ 3 przyjazd do hotelu w godzinach przedpołudniowych, pierwszy posiłek – lunch, zakwaterowanie od godz. 14;00

DZIEŃ 4-10 W trakcie pobytu – odpoczywamy, zażywamy kąpieli morskich i słonecznych, bawimy się, zwiedzamy, gramy, zero nudy. Nasza najlepsza kadra wypełni Wam czas i zapewni atrakcje! W programie m.in. city game, zabawy rekreacyjno-sportowe, wyjścia „na miasto”, shopping, atrakcyjne wycieczki do miejsc, które znacie z antycznej historii i nie tylko.

DZIEŃ 11 po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd z bagażami do parku wodnego Water Land w Salonikach (obowiązkowa opłata 110 zł lub 25€), posiłek w Salonikach
(w cenie), wieczorem wyjazd do Polski, nocny przejazd przez Macedonię i Serbię

DZIEŃ 12  przejazd przez Węgry i Słowację. W późnych godzinach wieczornych przyjazd do Pszczyny. Powrót do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy.

UWAGA! Do większości miast powrót nastąpi po północy następnego dnia!

Obowiązkowy odbiór młodzieży do lat 18 przez Rodziców lub osoby upoważnione.

Cena zawiera:

- transport autokarem LUX (AC, WC, DVD) – patrz rozkład jazdy
- 8 noclegów w hotelu ****
- wyżywienie 3 x dziennie w formie bogatego bufetu
- suchy prowiant na drogę powrotną
- opiekunów OK TOURS
- ratownika OK TOURS
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu
- CD ze zdjęciami z turnusu
- pamiątkowe gadżety od OK TOURS

Cena nie zawiera:
  • dopłaty do transportu – patrz rozkład jazdy 
  • suchego prowiantu w drodze do Grecji
  • obowiązkowej opłaty za park wodny i posiłek w Salonikach - 110 zł lub 25 €
  • obowiązkowej kaucji zwrotnej 25 € -
  • obowiązkowej opłaty klimatyczno-administracyjnej 10 €
Uwagi dodatkowe

KAUCJA ZWROTNA w wysokości 25 € obejmuje ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników.
Uwaga; pieniądze na wycieczki, kaucję zwrotną i opłatę klimatyczno-administracyjną opiekunowie zbierają już w autokarze, a kaucję oddają w ostatnim dniu

Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej / studenckiej

Sugerowane kieszonkowe na drobne wydatki ok. 100 €

Lista niezbędnych rzeczy do spakowania

Mieszkamy w miejscowości Paralia Korinos, 4km od najsłynniejszego centrum turystycznego na Riwierze Olimpijskiej - Paralia Katerini.  Jest to gwarancja dobrej zabawy oraz dostępności wszelkiego rodzaju restauracji, tawern, sklepów i dyskotek!

Hotel **** ORFEAS BLUE RESORT

www.hotel-orfeas-pierias.gr; tel. 0030.23510 41286
grupy wiekowe: 13-18 lat

Nasz wypasiony 4**** hotel  położony jest bezpośrednio przy hotelowej, pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży! Leżaki i parasole na plaży są bezpłatne.

Do naszej dyspozycji jest fajny basen usytuowany na terenie bujnego ogrodu, tutaj też mamy bezpłatne leżaki i parasole.

Ponad to w hotelu znajduje się kort tenisowy, tenis stołowy, bilard, amfiteatr.

Całe otoczenie hotelu oraz sam hotel są bardzo komfortowe. Wysoki standard, luksusowe wnętrza i bajeczny bufet sprawią, że będziesz chciał zostać tu na zawsze!

Na plaży, hotel prowadzi otwartą tawernę i bar, gdzi możemy nabyć lody, gyrosy, napoje, specjały greckie.

W odległości ok. 150m od hotelu znajduje się market.

Obok hotelu znajduje sie przystanek komunikacji miejskiej, skąd co godzine odchodzi autobus do Katerini Paralia.

Zaledwie 2 km od hotelu - zaczynają się słynne dyskoteki regionu Katerini Paralia!

POKOJE dwupoziomowe dla 5 osób lub standardowe dla 3-4osób, wszystkie pokoje z łazienkami , w większości z balkonem. Każdy pokój wyposażony jest w klimatyzację - bezpłatnie, minilodówkę oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych. Zapewniamy bezpłatne WiFi.

WYŻYWIENIE

FB 3 posiłki dziennie – w formie bogatego bufetu; lunch oraz obiadokolacja - wybór sałat, kilka danń głównych (mięso, ryby, owoce morza), różne rodzaje przystawek, zupa, owoce, woda i soki, tradycyjne greckie dania (lasagne, moussaka, tzatziki)

BE FIRST

Ilość miejsc ograniczona!;

do 30.12.2016 - 300 zł

do 31.01.2017 - 200 zł

do 31.03.2017 - 100 zł

SKOT mały - 50 zł

SKOT duży - 100 zł

Super SKOT - 150 zł

RODZEŃSTWO - 50 zł

PRZYJACIELE - od 50 zł

OSIEMNASTKA - 50 zł

Park wodny Water Land SALONIKI - obowiązkowo - 110 zł - ok 25€
METEORY – wycieczka autokarowa (dodatkowy wstęp 3 €) - 160 zł - ok 35€
REJS na WYSPĘ SKIATHOS –  210 zł - ok 45€
ATENY – wycieczka autokarowa + wstęp 12 EURO (dla 18+) - 210 zł - ok 45€
PAKIET; ATENY, METEORY, SKIATHOS - 460 zł - ok 100€
OLIMP – wycieczka autokarowa - 90 zł - ok 20€
SALONIKI zwiedzanie i shopping - ok 20€

 

Atrakcje
Ateny

CENA: ok. 45 €

Wyjazd z hotelu ok. godz. 01;00 (uczestnicy otrzymują suchy prowiant za śniadanie i lunch). Stolica a zarazem największe miasto Grecji, mające za sobą ponad 3000 lat historii, należy do najstarszych miast świata. Nawet teraz stojąc na szczycie Akropolu, spoglądając na monumentalny Partenon a Propyleje czy kunsztownie wykonany Erechtejon, nie można przestać się dziwić jak starożytni konstruktorzy mogli wznieść budowle, które w tak doskonałym stanie przetrwały aż do dnia dzisiejszego. W czasie wycieczki, oprócz zwiedzania słynnego Akropolu, odwiedzimy Pireus – jeden z największych europejskich portów, zobaczymy także Łuk Hadriana, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, czy też Stadion Panatenajski. Będziemy też mieli okazję podziwiać starożytną Agorę Grecką oraz Forum Romanum, przejść się czarującymi uliczkami dzielnicy Plaka, a także pod budynkiem Parlamentu obejrzeć imponującą zmianę warty. W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwilę oddać cześć spartańskiemu dowódcy - Leonidasowi i jego 300 poddanym, którzy tak dzielnie bronili przejścia w Termopilach przed wielokrotnie większymi oddziałami Persów.Powrót do hotelu na kolację.

 

Meteory

CENA: ok. 35 € + 4 € wstępy

Wyjazd z hotelu ok. godz. 07:00 (uczestnicy otrzymują suchy prowiant za śniadanie i lunch). Na zachodnich krańcach urodzajnej równiny tesalskiej z ziemi wyrasta ogromny i imponujący skalny las. Już od średniowiecza na szczytach tych skał klasztory wznosili ci, którzy dzięki temu chcieli być bliżej Boga. Tam właśnie żyli, „zawieszeni między niebem a ziemią”, a ich jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym były splecione z lin drabiny. Tak było kiedyś…

 A dziś Meteory  to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie odwiedzanych przez turystów. Z 24 klasztorów greckiego kościoła prawosławnego, które istniały tu w XVI wieku, do naszych czasów przetrwało zaledwie sześć. W czasie naszej wyprawy odwiedzimy dwa z nich – jeden męski i jeden żeński. Podczas drogi do Meteorów przystaniemy w Dolinie Tembi by spojrzeć przez chwilę na malutki, wybudowany w skale kościółek pod wezwaniem św. Paraskevi. Wracając zatrzymamy się też na moment w tradycyjnej wytwórni ikon w Kalambace aby poznać sposoby, za pomocą których pisane były i są prawosławne ikony. Powrót do hotelu na kolację.

Rejs na wyspe Skiathos

CENA: ok. 45 €

Wyjazd z hotelu ok. godz. 06;00 (uczestnicy otrzymują suchy prowiant za śniadanie i lunch). Lubisz ciepłe morze, piaszczyste plaże i kolor niebieski? A więc niewątpliwie jest to wycieczka dla Ciebie! Najmniejsza z zamieszkanych wysp Sporad Północnych pozwoli Ci doskonale wczuć się w atmosferę greckich wysp. Kapitan statku i jego wesoła załoga zabiorą Cię najpierw do stolicy wyspy – miasteczka Chora. Tam możesz nacieszyć się urokami miasteczka spacerując po wąskich uliczkach wciśniętych między białe domy, spróbować smacznych potraw w jednej z wielu tutejszych tawern, czy też wdrapać się do kościółka św. Mikołaja skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasteczko. Stąd wyruszymy w dalszy rejs udając się na jedną z najpiękniejszych plaż basenu Morza Śródziemnego – Koukounaries, znaną z połyskującego złotem piasku i pachnącego lasu piniowego, który ją otacza. Na owej plaży znajduje się hotel, w którym mieszkali aktorzy grający w filmie Mamma Mia, jak również Księżna Diana i inni sławni ludzie. W drodze powrotnej kapitan wraz z załogą dołożą wszelkich starań aby nikt nie zszedł z pokładu bez opanowania kroków oryginalnej greckiej Zorby. Powrót do hotelu na kolację.

 

          

Olimp

CENA: ok. 20 €

Wyjazd z hotelu po śniadaniu ok. godz. 08;00. Zgodnie z grecką mitologią, góra Olimp była siedzibą 12 najważniejszych bogów. Z jej najwyższych wierzchołków decydowali oni o losach całego świata, bezlitośnie karząc tych, którzy ośmielili się sprzeciwić ich woli. Można odnieść wrażenie, że wszystkie opowieści i podania odżywają kiedy stąpamy po zboczach tej legendarnej góry… Na początku naszej najbardziej popularnej wycieczki zabierzemy Cię do schroniska Stavros, skąd rozciągają się widoki zarówno na najwyższe szczyty Olimpu (w tym najwyższy - Mytikas 2917m n.p.m.), jak i na całą Riwierę Olimpijską. Następnie udamy się do miasteczka Litochoro gdzie w ramach czasu wolnego będzie można np. przejść spacerem przez wąwóz Enipeas podziwiając jego monumentalne zbocza. Na koniec odwiedzimy średniowieczny zamek w Platamonas i zjemy obiad w Starym Platamonas w malowniczo położonej tawernie z przepięknym widokiem. Będziemy mieli też okazję podziwiać zachowaną w doskonałym stanie tradycyjną górską wioskę Paleos Panteleimonas. Powrót do hotelu na kolację.

Park Wodny Water Land

Cena: 20euro

Park wodny położony w pobliżu Salonik, gdzie dorośli bawią się jak dzieci, a dzieci nie ustępują im w zabawie.Na terenie obiektu znajduje się mnóstwo atrakcji, z których korzystanie jest wliczone w koszt biletu. Są tam zjeżdzalnie, baseny ze sztucznymi falami, krętymi rurami oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można posilić się w jednej z restauracji lub barów szybkiej obsługi.

Turnus UWAGI Cena aktualna Dostępne miejsca
Miejscowość Miejsce Godzina odjazdu Dopłata
- wyjazd następnego dnia
206